Sada je Uto stu 13, 2018 8:28 am

Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Mercedes Benz 280 SE 3.5 Restauracija 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Godište: 0
Moj auto: W220
Slazem se sa Mladenom! Osim ako ne postoje odredeni razlozi zbog kojih se zeli zadrzati anonimnost izvodaca ne vidim razloga zasto se nebi predstavila firma/obrt/pojedinci koji su napravili ovaj fantastican posao.
Smatram da se treba znati kako i kod nas postoje ljudi koji su u stanju napraviti kvalitetnu i strucno obavljenu restauraciju! Drago mi je znati kako ima takvih ljudi i kod nas.
Imam jedno pitanje za one strucnije. Gledam danas po 20-ti put slike auta (stvarno je prekrasan) i nekako mi se cini kako felge na njemu ne odgovaraju godistu. Ako se ne varam one su uvedene u proizvodnju kasnije, odnosno nisu originalne na ovome modelu. Ispravite me ako grijesim ...

Ned stu 05, 2006 1:20 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
Jesi uzeo u obzir da je auto došao iz Amerike i da je tamo bio već jednom restauriran??

Napamet velim, ali možda su to felge za američko tržište :(

Ned stu 05, 2006 1:45 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Jesam. Bas sad pregledavam malo razne slike tog modela i nisam jos naletio na tu felgu. Mozda je vlasnik doveo auto sa tim felgama jer mozda jos nije nabavio felge za njega. Mislim da je ona dosla kasnije, sa W123. Nisam strucan bas pa je lako moguce da grijesim....

Ned stu 05, 2006 2:08 pm
Evo mene opet. Svima se ispricavam za "ne predstavljanje", ali cilj postanja ovih slika nije bio reklamiranje mene ili moje radionice. Slike su stavljene zato, jer mi se svidjao vas forum, i zelio sam dati jedan mali prilog, da forum ostane i dalje interesantan.
Radionica se nalazi u hrvatskoj, na selu! Svi u radioni smo ljubitelji oldtimera. Najstariji majstor star 35 a najmladji 23 godine. Znaci vecina auta koje radimo su stariji od nas!

Sta se felgi tice, kod Mercedesa se do prije nekoliko godina nije nista moglo dobiti "inclusive" . Ako je netko zelio imati el. podizaće, kožu, alu felge itd., sve je morao naruciti posebno. Felge na crvenom Mercedesu poznate su pod nazivon "Mercedes Barock-Felge" i bile su od 1967 dio posebne opreme koju se je moglo naruciti. Inace taj auto ima original celicne felge sa dvodjelnom ratkapom.

Ned stu 05, 2006 7:37 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Darko
Prezime: Bilandžija
Moj auto: W204-C200CDI W202-C 220 D i SL 500 jednog dana
Svaka čast na profesionalizmu. Ovo su sudeći po slikama dijelova restauracije radili teški profesionalci. Vidi se da se svi dijelovi koji se naknadno ugrađuju cinkaju na hladno, isto kao i spojevi nakon varenja.

Samo me interesira tko je to radio ??

Mislim da se toga posla nitko nebi sramio i zaista mi nije jasno zašto se ne veli da je auto restauriran tu i tu.

Isto tako imam primjedbe i na predstavljanje novih članova. Ne znam da li se neki od članova foruma srame, ali jednostavno ne napišu ni svoje ime ni mjesto odakle su.

Pa nije sramota biti ako si sa sela. Ne mogu svi biti iz Zagreba, Rijeke ili Splita.

Budući da se lik koji je predstavio ovu fantastičnu restauraciju nije ni predstavio ni naveo mjesto odakle je, sklon sam vjerovati da je sa neikih internetskih stranica jednostavno presnimio restauraciju.

Ako nije tako, zašto ne napiše tko je i gdje restaurirao tog starog ljepotana.

Mislim da mu nećemo naplatiti reklamu.

Jedino ako se boji, da ako kaže da je restauracija rađena na selu, onda budemo ustvrdili da nije dobro napravljena (valjda misli da samo veliki gradovi rade velike stvari).

Neznam zašto se neki ljudi srame reći da su sa sela, pa što to ima veze, ja sam isto sa sela, a živim pokraj Nove Gradiške. (Za one koji neznaju, Nova Gradiška je naj veća crna rupa u Hrvatskoj. :lol: )

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Ned stu 05, 2006 7:43 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Svaka cast na trudu!

Drago mi je da Vam se svida 'nas' forum. Nadam se da cete ostati aktivan clan i mozda u buducnosti prikazati jos koji zanimljiv projetk. Svaki projekt restauracije (pogotovo kad je rad domacih ljudi) je vrijedan prikazivanje i sirem pucanstvu (ne samo vlasniku i prijateljima), pogotovo nama ljubiteljima oldtimera.
Hvala na pojasnjenju u vezi felgi :wink:.
Mozete li mozda reci koje jos projekte imate u radu ili koje ste vec napravili te koliko se vec dugo bavite restauracijama?

Ned stu 05, 2006 7:45 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
Evo mene opet. Svima se ispricavam za "ne predstavljanje", ali cilj postanja ovih slika nije bio reklamiranje mene ili moje radionice. Slike su stavljene zato, jer mi se svidjao vas forum, i zelio sam dati jedan mali prilog, da forum ostane i dalje interesantan.
Radionica se nalazi u hrvatskoj, na selu! Svi u radioni smo ljubitelji oldtimera. Najstariji majstor star 35 a najmladji 23 godine. Znaci vecina auta koje radimo su stariji od nas!

Sta se felgi tice, kod Mercedesa se do prije nekoliko godina nije nista moglo dobiti "inclusive" . Ako je netko zelio imati el. podizaće, kožu, alu felge itd., sve je morao naruciti posebno. Felge na crvenom Mercedesu poznate su pod nazivon "Mercedes Barock-Felge" i bile su od 1967 dio posebne opreme koju se je moglo naruciti. Inace taj auto ima original celicne felge sa dvodjelnom ratkapom.

Ma nema problema, nisam mislio nikoga uvrijediti bez obzira a li je sa sela ili grad.

Činjenica je da bi bilo dobro znati i gdje se nalazi ta radionica (nikad ne znaš kad nekome može zatrebati) jer ako si primjetio na ovom topicu ima i dosta zaljubljenika u Mercedesove i ine oldtimere.

I još nešto, bio sam u dvije radionice koje se bave oldtimerima i njihovom restauracijom (mislim na EU), ali i vani ih je malo koje tako dobro rade.

Mislim da se malo razumijem u same restauracije, ali ono što je vidljivo na slikama je vrhunsko. A za to bi bilo dobro znati gdje se nalazi.

To je samo moje mišljenje.

Ned stu 05, 2006 8:01 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

Ime: Tomislav
Moj auto: E92
Jer sada auto u voznom stanju ili se još moraju neke sitnice napraviti?

Ned stu 05, 2006 8:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM Web stranica
Mercedes ovisnik

Ma ne vjerujem (barem se nadam) da je mercedes Vas komentar o selu shvatio kao uvredu. Skuzilo se sta ste mislili reci.

Bas gledam na jednom stranom forumu restauraciju jednog 190 SL-a (vrhunski profesionalci u tome polju) i isto ovako, kao na slikama sta je stavio mercedes izgleda situacija. Kod jednog od njih u garazi/vrtu malo po malo sastavljaju auto. Izgleda sve jednostavno ali se vidi da paze na svaki detalj, svaki spoj, sitnicu.
To sta je netko iz grada nije garancija za apsolutno nista (barem ne u ovome slucaju).

Zaboravih pitati koliko je osoba sudjelovalo u restauraciji?

Ned stu 05, 2006 8:25 pm
Jer sada auto u voznom stanju ili se još moraju neke sitnice napraviti?

Auto je bio gotov u ljetu i vec je opet kod gazde.

Ned stu 05, 2006 9:00 pm
Mercedes ovisnik

Blago gazi, voziti se po lijepom suncanom vremenu sa takvim lijepotanom ...

Imate koji drugi auto trenutno u fazi restauracije?

Ned stu 05, 2006 9:05 pm
Ma ne vjerujem (barem se nadam) da je mercedes Vas komentar o selu shvatio kao uvredu. Skuzilo se sta ste mislili reci.

Bas gledam na jednom stranom forumu restauraciju jednog 190 SL-a (vrhunski profesionalci u tome polju) i isto ovako, kao na slikama sta je stavio mercedes izgleda situacija. Kod jednog od njih u garazi/vrtu malo po malo sastavljaju auto. Izgleda sve jednostavno ali se vidi da paze na svaki detalj, svaki spoj, sitnicu.
To sta je netko iz grada nije garancija za apsolutno nista (barem ne u ovome slucaju).

Zaboravih pitati koliko je osoba sudjelovalo u restauraciji?

Nas pet u našoj radionici + Mehaničar+Tapetar+ Stolar+ Kromiranje+ Cinčanje.

Projekt koji počinjemo ovih dana je 190SL, evo slike:

Slika

Auto dobro izgleda, ali to je opet US restauracija pa se komletan lak ljušti. Znači sve iz početka. Ako vas zanima poslat cu par slika tokom restauracije.

Ned stu 05, 2006 9:10 pm
Mercedes ovisnik

To je auto kojeg moj otac i ja planiramo kupiti (za jedno godinu dana, skupljamo dokumentacije) pa restaurirati. Ovo je doslo kao naruceno. Bas smo pricali pocetkom godine kako je steta sta se kod nas ne moze napraviti vrhunska restauracija sa kojom bi se islo na razna natjecanja izvan hrvatske. Vi ste dosli kao naruceni :D :wink:.
Molim Vas da (ako Vam se bude dalo) stavljate slike kako bude tekao proces restauracije. Vjerujem da ima jos ljudi (ne samo clanovi foruma, veci i mnogobrojni gosti koji ga posjecuju) koje bi to jako zanimalo.
Pretpostavljam da se Mladen i Salsoul slazu? :wink:

Nego, moze malo pojasnjenje vezano za ljustenje laka. Sta to ima veze sa time sta je resturiran u SADu? Ja sam inace shvatio kako su (barem po onome koliko sam citao) veci 'cjepidlake' od europljana kad su u pitanje kvaliteta i originalnost restauracije ....

Ned stu 05, 2006 9:21 pm
Nego, moze malo pojasnjenje vezano za ljustenje laka. Sta to ima veze sa time sta je resturiran u SADu? Ja sam inace shvatio kako su (barem po onome koliko sam citao) veci 'cjepidlake' od europljana kad su u pitanje kvaliteta i originalnost restauracije ....

Ameri restauriraju "za oko". Jako rijedko ce se naci vrhunsko restauriran auto iz Amerike! Ne stede na kitu, i nije bitno sta je ispod laka. Bitna je samo optika. Jedino sto znaju napraviti vrhunski, to je kromiranje.

U nasem slucaju su farbali sa modernim farbama na stari lak, a posto su to razliciti lakovi oni se ne podnasaju, pa se tako pocela ljustiti nova boja. Sta cemo naci ispod laka, to ce se jos vidjeti.

Ned stu 05, 2006 9:34 pm
Mercedes fahrer

Lokacija: Imotski - Zagreb - Prag - Stockholm - Madrid - Bruxelles
Ime: Ante

Ned stu 05, 2006 9:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 51 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće