Sada je Sub ruj 21, 2019 5:39 am

Odgovori  [ 190 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Mercedes Benz W109 300SEL 3.5 V8 
Autor Poruka
Mercedes ovisnik

Ime: Dario
Godište: 0
Moj auto: Mercedes E200

Ned kol 03, 2008 10:18 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Alan
Godište: 1980
Moj auto: w124 e280
evo "retardirani" prijevod by "google translator"

Darijan, imate W109 službeni jugoslovenske! Mislio sam da je uvoz SAD ili Njemačka v Italija
U uvjetima što je danas, Vaš W109?
Znam nekoliko prijatelja u moj 'klub MB' posjeduju 300 sel 3,5 i 6,3.
Postoje mnogi koji trošak vraćanja novca. U Italiji je problem je da carrozieri su vrlo skupo. Tko radi na automobile 'stare' želi 40euro za svaki sat rada. Ne znam ako je tako čak iu Hrvatskoj ...
Mislim da je Vaša 300 sel će biti potrebno za oko 350 sati rada karoserija. U mechanical sretan jer si man prijenosa. To bi zahtijevaju automatic cijene za reviziju mnogo visok.
Da bi vas rado poštedio savjet www.mbclassics.de Idea
Sretno.

Da, i jedan od rijetkih 'import jugoslovenski časopis. U tih nekoliko dana mogao priuštiti strojevi ovog tipa i gotovo svi oni naredili su dio 'vlade stroj.

To je bio jedan od strojeva također 'zatim Ministarstvo' unutarnje tajne policije, koja je i za predsjednicke quardia. Policija koristi više za W108 i W109 su druge funkcije.

Priručnik za prijenos i piutosto rijetko za ovu vrstu i (kao što sam rekao oni odgovorni za Konzern Archiv MB) i ovo je razlog za odstupanje između broja šasije i broj motora / transmisije (srećom podudarati sve).

Mi smo prilično rijetke. Da bi se precizno, na moje znanje, to je samo W109 ce 3,5 i 6,3 u Zagrebu restaurirana g. Kienle.

Moj i nažalost trenutno pod istim uvjetima kao na fotografijama. The restaurator iz kojih je prvi stroj je počeo raditi na mojoj Alfa Romeo Giulia Super budući da je bio pod boljim uvjetima i zbog toga je W109 je anchora asspetando njegove obrate. Nažalost, neke nedostaju komada od kojih su prilično teško naći. Ja riusito pronaći 'klima sustava u Sjedinjenim Američkim Državama za sto dolara i kako bi ih se ovdje. Za sve ostalo, otkrio sam nekim mjestima gdje mogu naći alchuni komada, ali, s obzirom da je projekt još uvijek nije ništa sam aquistato (za sada smijeha).

Znam da carrozieri cijene mnogo (često gledaju oglase na Ruoteclassiche za neke stvari i ja također naziva u nekim restorers' Friuli, ali cijene su vrlo visoke).
Mi ovise o 'restaurator Peron' za ono što znam, u rasponu od 100kn, manje ili više 13-14 EURO (kao što je rekao, ovisi o restuartore i vrsta posla) ..

Hvala! Wink

Ned kol 03, 2008 10:30 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM YIM AIM
Mercedes poznavaoc

Ime: Tomislav
Godište: 1976
Moj auto: w123 230ce bivši
W201 1.8
Ja sam shvatio da mu talijan veli da če ga puno koštat restauracija w109 i da mu je poželio puno sreče u restauraciji.. :D
Ostalo nisam shvatio prošlo je već 8 godina otkako sam redio na moru pa mi je taljanski jako zahrđao :mrgreen:

Ned kol 03, 2008 10:36 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Moj auto: W220
Na sta ovaj prijedov lici :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ma da, uglavnom, ono sta je napisano je dobro prevedeno. Ja sam mu objasnio stanje auta, cijene kod nas i malo pisao o auticu :lol:.

BTW Alberto, nisam ti jos odgovorio na PP. Ako ne stignem veceras cu sutra sigurno ;) ...

Ned kol 03, 2008 10:37 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes fahrer

Ime: Siniša
Prezime: Matavž
Moj auto: W124 200D (1987)
Off topic preseljen :wink:

Čet stu 13, 2008 7:14 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Karl
Moj auto: Mercedes
Oftopic je pitanje ima li šta noo glede 109-ke?

Ned stu 16, 2008 11:54 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Moj auto: W220
Nema, a vjerojatno i nece biti jos "neko vrijeme". Naime, od kad sam otisao na neko vrijeme sa foruma (tamo negdje, 3-4 mjesec) radi nekih osobnih problema sve je stalo (na svim autima) i tako je ostalo do sada posto su drugi prioriteti dosli. Pocetkom iduce godine trebali bi se nastaviti radovi na jednoj od Alfi (ne bih vise ponovio pogresku kao i u pocetku, kad sam krenuo na razlicitim lokacijama sa dvije restauracije) i na njoj bi se radilo dok ne bude gotova, zatim bi krenula druga alfa i tek onda 109-ka jer za nju treba daleko najvise posla i djelova za nabaviti ...

Pon stu 17, 2008 11:05 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Ognjen
Prezime: Drezga
Moj auto: W136 170 s cabrio B model 1950 - tatin
W187 220 a cabrio 1952 - bratov
samo pomalo napred, po redu jedan po jedan auto po prioritetima jedva cekam skalinu :beer:

Uto stu 18, 2008 12:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes ovisnik

U redu, hvala...

Sretno!

Sri stu 19, 2008 12:42 pm
Mercedes ovisnik

Već četiri godine su prošle, a nešto sam čitao po internetu i sjetio se ove teme...

Zna li itko što se desilo dalje sa ovom W109 i zašto Princa Eugena nema?

LP

Sri lis 10, 2012 12:05 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 190 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13