Sada je Uto stu 13, 2018 8:39 am

Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Restauracija GD 300 1985.godina 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Ratimir
Prezime: Vorel
Godište: 0
Moj auto: Mercedes GD 300 46o , 24 v ,vojna verzija,1985.g. osobno ga restaurirao// Golf V
Kao novi član red ja da forumašima i članovima pokažem zašto sam to i sam postao.Vidim da ima dosta restauracija,a posebno mi je drago da su to mladi ljudi jer na njima će ostati da i dalje čuvaju ovo malo starih automobila što imamo u zemlji.Restaurirao sam do sada 8 raznih terenaca.Počeo sam s Willys-ima preko Land rovera(serija 2 ,2A , i 3) i još nekih drugih. Mislim da sam ,obzirom na godine,završio svoj hobi sa ovim Puch-om iz 1985. godine jer želim da imam vrhunski terenac za "malo "novaca.Stavljam ga na forum ne zato što mislim da sam (zajedno sa svojim prijateljima limarima i lakirerima)napravio nešto posebno,nego da potaknem mlade da vide, razmisle i odvaže se na takav mukotrpan posao.Puch je vojna verzija.Spartanska tapetarija,ali vrhunska kvaliteta i zaštita donjeg postroja...Motor je original(mercedesov "petak") i u v.dobrom stanju.Donj dio limarije je netko prije mene odlično odradio tako da nije bilo potrebe da ga dižem od šasije.Sva mjesta koje je nagrizla hrđa su izrezana do "zdravog" i zamjenjena novim sa punim sigma varom.Restauracija je trajala oko 100 dana (intenzivno).
Puno toga bi se moglo napričati. Svi oni koji su zainteresirani za pomoć.savjet....neka mi se slobodno jave... A sada pogledajte slike...

Ovako je to izgledalo na početku:

Slika
Slika
Slika

-- 09 sij 2011, 20:52 --

Ovo su slike rupa nekih većih rupa na karoseriji sa prvom fazom popravka:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

-- 09 sij 2011, 20:55 --

Par snimaka pripreme za lakiranje:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

-- 09 sij 2011, 20:56 --

Ovako je izgledao nakon izlaska iz lakirnice:

Slika

-- 09 sij 2011, 20:58 --

Ovo je konačni izgled nakon restauracije:

Slika
Slika
Slika
Slika

-- 09 sij 2011, 21:20 --

"Malo" sam zatrpao forum sa mojim slikama,ali ovo je samo mali dio onoga što smo uradili.Tko se na ovo odluči neka mi se javi kako bi mu dao psihološku podršku za ulazak u takav posao.Ne pitajte me koliko košta.Reći ću vam: 8000 eura bez rada mene i mojih prijatelja. Da, puno,ali vjerujte da vrijedi.Ne bi ga dao za te novce bez obzira što je to dobra cijena za njega danas na tržnici.Znam što imam!!!
Nadam se da me Ante ( moderator) neće "sasjeći" radi dužine posta (postova)jer pretpostavljam da zna da se ovakova restauracija ne može prikazati u par slika.Dao sam si posla ,ali nije mi žao.Ja sada ne kažem da imam terenca... Ja sada imam: "ljepotana","zvijer","mečku","puhića"...Uživam u njemu i vozim ga kada god mogu (inače imam Golfa V).
Pozdrav svim forumašima i članovima!

Ned sij 09, 2011 9:47 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes ovisnik

Ime: Danijel
Godište: 1984
Moj auto: W201, 190 D 2.5
Odličan rad napravljen, a što se tiče slika i postova nisi ništa pretpao, prati temu od "Pipekov Tata" i vidi slika, a još će biti tak da nemaš frke zbog toga . . . Sviđa mi se ova prednja srebrna štanga, ali mi se nekako ne uklapaju boja presvlake/siceva na njegovu crnu boju, ali tvoj ukus - tvoj auto . . . Sve u svemu za pohvalu . . . :beer:

W201 190D 2.5 '91

Ned sij 09, 2011 10:34 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Krunoslav
Prezime: Kranjčec
Godište: 1987
Moj auto: W201 190D 2.0 (1993)
W168 170 CDI Avantgarde (1999)
Odličan posao!

P.S. Nemojte biti previše samokritični... :wink:

W201 190D 2.0 '93

W168 170 CDI Avantgarde '99

Ned sij 09, 2011 10:52 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM Web stranica
Mercedes fahrer

Ime: Pipo
Godište: 1979
Moj auto: A124 Cabrio 240 dizel
Čim vidim G u naslovu teme, odmah znam da nemože biti loše..
I da, slika nikad dosta, slike su poželjne uvijek
Slika

Jedina stvarčica koju bi zamjenil je ovaj naprijed bull-bar, stavil bi oriđiđi od G-a...

Al sviđa mi se auto jako... :beer: :beer:
Može koja slika motora?
:?:

Pon sij 10, 2011 12:31 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Darko
Prezime: Bilandžija
Moj auto: W204-C200CDI W202-C 220 D i SL 500 jednog dana
Svaka čast :beer: Bar da imamo više ovakvih članova i da ima općenito više ljudi koji ovakve stvari rade :beer:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Pon sij 10, 2011 12:11 pm
Mercedes štovatelj

Moj auto: Mercedes GD 300 46o , 24 v ,vojna verzija,1985.g. osobno ga restaurirao// Golf V
Drago mi je da sam Vas na forumu malo probudio svojim slikama.
Bilandžiji hvala na onom "svaka čast"! Jeli to zato što si iz mojih krajeva?
Pipekovom tati moram reći da mi je tapetariju radio prijatelj tapetar .Ja sam mu dao na volju da presvuče po svojoj volji jer svakako mislim, do punoljetnosti za 0ld timera( još 4 godine),promijeniti sjedala,jer su ovo sjedala "uljezi" iz Opela.Sada mi je bilo bitno da su udobna i čista.
Tapetar je rekao:sve je crno pa ćemo ga malo "podići"! A ja sam rekao: podigni ga! I eto ispade šareno (i budali drago)!
Pipo,slika imam puno,ali mislim da je važnije kod ovih stvari ,ako te zanimaju, porazgovarati,pitati,konzultirati se... Tu sam,ali vidim ja da ti imaš svoga tatu.Dok je njega ne treba ti nitko drugi...Što se tiče bull bara.Vidjeti ću tebe kada budeš restaurirao svoj G (nedo Bog da imo toliko novca kao ja -malo).Koštao me bull i roll 800 kuna,ali moraš priznati da mu je nešto trebalo staviti naprijed i sa strane (svijetlije-kromirano)da mu "podigne" tu lijepu mercedesovu original crnu perla boju!Ne može se sve odjednom.
Puno toga još treba da se doradi i promjeni jer sam žurio da ga registriram i vozim(uživam),a ne da ga gledam u garaži i divim se i mislim:još mi treba ovo, još mi treba ono original.
Mladene, napisao sam ti cijelu stranicu na PP, ali je nisam mogao poslati(ne prima). Slijedi E-mail .Ne samo tebi uvijek sam voljan dati skroman savjet pogotovo oko restauracije,vožnje,dijelova i .... druženja!

Pon sij 10, 2011 4:34 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Damjan
Prezime: Skukan
Godište: 1988
Moj auto: Mercedes W203 C klasa 220 cdi 2006 god.
Hyundai Galloper 2.5 TDI 2000 god.
Volvo S40 1.9 TDI 2001 god.
Predstavite autp u naši auti, par slikica izvana i iznutra. Opišite ga malo konjaža, kilometraža, "vojna oprema". :mrgreen: :beer:

Pon sij 10, 2011 4:42 pm
Mercedes fahrer

Ime: Pipo
Godište: 1979
Moj auto: A124 Cabrio 240 dizel
A znam pošto su dijelovi za G-a :roll: , bez obzira kaj tata sve financira oko uređenja oba G-a.
tak da nisam ''razmašeno derište'' da se kitim tuđim ... :mrgreen:

Stvarno mi je drago da se je na forumu napokon pojavio netko koga zanimaju G-ovi, a također i druženja, volio bi se upoznat i pogledat auto u živo. :beer:

.slika govori 1000 riječi..
tak da samo naprijed, svaki dan po malo sa slikama..
Ne valja stavit sve odjednom, onda svi nabrzaka prolete i više se ne vraćaju
:beer:

Pon sij 10, 2011 4:56 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

rvorel napisao:
Bilandžiji hvala na onom "svaka čast"! Jeli to zato što si iz mojih krajeva?

Oduševio sam se izgledom auta pa mi je prvo to palo na pamet, tako sam najjednostavnije pohvalio i auto i tebe :beer:
Nadam se da se vidimo u NG kada bude susret :beer:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Pon sij 10, 2011 5:06 pm
Mercedes štovatelj

Dajte mi sada da malo predahnem jer je počela nastava.Restauriraš terenca koji novi vrijedi pola miliona kuna,a oni hoće odmah takav.Još se nisam oporavio od financiranja (za sve žena ni ne zna iako voli terence) od tog "unosnog"posla,a sada moram" objašnjavati": Kakva je to štanga,kakvi su to nakaradni sicevi.... Ne.Šalim se .Ne ljutim se ja nego se malo s Vama zezam.Rekao sam Vam da ga planiram 99% srediti original,ali imam za to još vremana dok napuni 30-tu (sada je 26).
Pipek,vidio sam da si sređivao malog terenca Suzukija.Ja sam jednog sredio prije 15-tak godina.Uzalud mi bio trud.Lim je grozne kvalitete (tanak i "upija" koroziju.I danas žalim za izgubljenim vremenom na njemu.A što se tiče tate ,drž' se njega.Osjetim ja da je to maher.Prošao čovjek "sito i rešeto".
Bilandžija,osjetim ja da smo zemljaci.Popićemo kada se vidimo moju šljivu (šljivovicu),a ne pivo (za početak, poslije može i pivo) u N.gradiški.Tko ne dođe na susret pi...!
Mladene, Ti si sutra na redu sa fotkama.Ode spavat.Treba ustati u 5.30 (i još pametno pričati do 12.30)!

Uto sij 11, 2011 12:31 am
Mercedes ovisnik

rvorel napisao:
Bilandžija,osjetim ja da smo zemljaci.Popićemo kada se vidimo moju šljivu (šljivovicu),a ne pivo (za početak, poslije može i pivo) u N.gradiški.Tko ne dođe na susret pi...!

Dogovoreno :beer:

W202 - C 220 D
W204 - C 200 CDI

Uto sij 11, 2011 12:43 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 11 post(ov)a ]