Sada je Ned srp 21, 2019 11:00 am

Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Damir SL 350 1973 
Autor Poruka
Mercedes štovatelj

Ime: Miro
Godište: 0
Moj auto: W113 230 SL
W123 300 TD
W129 SL 320
W202 C 220 CDI T-model
Eto jos par techicke podatke auto (350SL) iz 1973

Slika

Slika

Slika

Slika

Ned stu 22, 2009 8:41 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes štovatelj

Ime: Damir
Prezime: Bičak
Moj auto: Mercedes SL 350 R107 1973.g.
Zahvaljujem Miro na ovim tehničkim podacima za SL 350. Puno mi znače, pogotovo za dio o automatik getribi, ... imao sam potpuno drugačije mišljenje o automatskoj getribi.
Zahvaljujem i Zvonimiru na linku.
Sve u svemu izgleda da su SL-i izuzetno kvalitetni i dugovječni auti, a i ta potrošnja nije toliko pretjerana prema nekim slabijim benzincima drugih proizvođača, čak i iz novijeg doba.! :lol:

Pon stu 23, 2009 1:47 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Zvone
Godište: 1988
auto je strasan, samo ga cuvaj i pazi. malo mjuze, ruka kroz prozor i uzivaj :mrgreen:

Pon stu 23, 2009 2:11 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

JEEEE ..... Zvoonee to je TO.. !!! :lol: Smisao života .. !!!
Samo još nisam postavio nikakvu mjuzu ! Nadam se uskoro, sve po redu...!!!
Dobio sam s autom Bekerov radio original, ali za kazete... Trebat će staviti nešto novije
.., samo negdje skriveno i ne previše napadno.! :mljac: :roll:

Pon stu 23, 2009 2:24 pm
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Moj auto: W123 coupe i R107
Gledam i čitam kako se dva vlasnika 107-ca lijepo dopisuju, te upijam svaku riječ jer oba dva imate iskustva sa autom, kojeg se nadam da ću u bližoj budućnosti dobaviti...

Ovo sa getribom od 240d me malo iznenadilo, ali nije nešto što nije moguće...
Ako se sjetite još koje stvari u vezi sa kompatibilnosti sa ostalim modelima, slobodno napišite, jer takvih informacija nikad dosta...Znam npr. da su prednji i zadnji most isti kao i na W114/115, ali to je to otprilike.
Zanimam me još nešto, ako mi možete potvrdit: malo sam njušao po američkim forumima, te tamo neki tvrde da 107 i 123 imaju jednaki steering box(da ga ubiješ ne mogu se sjetit kako se kaže na Hrv), da li je to istina?
Također, u vezi kedera, jesu li ove cijene O.K. s obzirom na vaše iskustvo...
http://www.goldclassics.nl/Mercedes-Benz/W107/Seals/

Damire, što se tiče muzike, kupi si onaj tranzmiter-mp3 koji se ušteka u upaljač i ne treba ti novi radio - što se tiče zvučnika, mislim da u originalu su promjera 10cm, lijepo ih zamjeni za neke bolje nove, samo pazi da ne strši previše visokotonac u sredini...
Već će onda bit puno lijepši zvuk, a ako ti bassa fali(a falit će, jer imam i 2-seatera, pa znam), pukneš ovaj plosnati woofer ispod sica, da nedajbože šta bušiš i to je to...
http://www.kenwood-electronics.co.uk/pr ... /KSC-SW01/

Pon stu 23, 2009 5:46 pm
Mercedes štovatelj

W123 300 TD
W129 SL 320
W202 C 220 CDI T-model
Bok, eto moj Steering box ili na njemacki Lenkhilfe (a na hrvatski mislim ali nisam siguran puz valana ili slicno). Ja sam stavio u moju 107 isto boljega od W123. Isti je jos u W116! Recimo: Motor i diffencial od R107 (280SL) je isti u W123, W116, W126 do 85.
A kederi su dosta povoljni. Sam sam inznenaden, jer prije to nisi mogao naci za ovu cijenu. :beer:

Pon stu 23, 2009 8:50 pm
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Moj auto: W123 coupe i R107
Znači, istina je to sa pužem od volana, valjda ne ovisi koji je motor unutra, barem do redizajna 85-e...
Bilo mi je malo sumnjivo u početku jer je 107 roadster, pa mi je logično bilo da ima manji krug okretanja volana od 123...

Šta se tiče diferincijala, ko zna koji se još može pripasat na npr. motore 350 ili 450, osim tih koji su došli s motorom...

Vidiš, takve stvari je dobro znati, naročito ta kompatibilnost s w123, jer ih ima koliko oćeš kod nas...

Pon stu 23, 2009 10:11 pm
Mercedes štovatelj

W123 300 TD
W129 SL 320
W202 C 220 CDI T-model
P.S. nisam vise vlastnik 107. prodao sam ga lani u Dubrovnik. Eto sada imam novi projekt: :mrgreen: :beer:

Slika

Pon stu 23, 2009 10:12 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Zvone
Godište: 1988
dbicak napisao:
JEEEE ..... Zvoonee to je TO.. !!! :lol: Smisao života .. !!!
Samo još nisam postavio nikakvu mjuzu ! Nadam se uskoro, sve po redu...!!!
Dobio sam s autom Bekerov radio original, ali za kazete... Trebat će staviti nešto novije
.., samo negdje skriveno i ne previše napadno.! :mljac: :roll:

neki dobar sub i pojacalo, dvd sa velikim ekranom na izvlacenje i to ce biti extra:) jos ako bude love, ja bi mu nabacio neke 18 ili 17 (radi udobnosti) chrom felge al naravno samo bi ih ljeti stavljao, pa da bude prava bomba, meni se osobno sviđa starije auto sa dosta KS-a, a da je mocno napucano da se vidi ta agresivnost aaaa :D

Pon stu 23, 2009 11:03 pm
Mercedes fahrer

Ime: Petar(Pero)
Godište: 1973
Moj auto: W124 500E i W123 300TD
E da barem vani rade cesto takve pizdarije sa dobro ocuvanim oldtimerima kao sto bi ti Zvonee,mislim na dvd-e,tv,subwoofere...!!!
Jer tada bismo ih mogli kupovati za bagatelu,jer vise nista ne bi vrijedili!!! :mrgreen:
Onda bismo pobacali te pizdarije van iz auta,promijenili tapecirunge na kojima su izrezali rupe za zvucnike i sitzeve tj. naslone za glavu sa rupama za tv,...i sl. i imali bismo lijepe aute!
Sto se felgi tice moze se staviti nekakav trodijelni AMG starijeg godista ili lorinser sa poliranim rubovima i to je to,nikakav chrom kao tuneri ameri! :twisted:

3-dijelni AMG:(po meni najbolja opcija)
Slika

Lorinser:
Slika

Slika

AMG PENTA 8X16:
Slika

Uto stu 24, 2009 3:59 am
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes fahrer

Ime: Branimir
Prezime: Antić
Godište: 1987
Moj auto: MB100D
W124-230E LPG
E30 320i
Po meni ove AMG PENTA stoje izvrsno na R107.

Vidio sam na jos par slika, al evo ova me natjerala da napisem i ode. Prelila casu! :smile:

I svaka cast na autima i razgovoru.

Zaseok Vojnići je u selu Klobuk, općina Ljubuški.

Uto stu 24, 2009 4:18 am
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
Pazi samo da iz lijepog oldtimera ne napraviš lijepi stari auto.

"Svaki oldtimer je stari auto, ali svaki stari auto nije oldtimer !!"

Uto stu 24, 2009 9:49 am
Mercedes štovatelj

Mladene drago mi je da si se uključio..! :bye:
Prije nego sam krenuo u obnovu auta pročitao sam "pravilnik O kategorizaciji, ocjenjivanju, klasifikaciji, bodovanju i evidentiranju starodobnih vozila" kojeg je usvojio HROS na sjednici 14. lipnja 2003.g. Taj se pravilnik nalazi na stranicama nekih naših oldtimer klubova. Stog razloga sam ostavio orginalne 14 col felge s ratkapama i originalne tapicirunge s vratiju, a pošto su svi drugi dijelovi identično njegovi možda uz priznata manja odstupanja, pripadnem nekoj od kategorija pravilnika iz točke III - ocjenjivanje starodobnih vozila:
1. Autentično vozilo
2. Orginalno vozilo
3. Restaurirano vozilo
4. Rekonstruirano vozilo
Do tog vremena imam još podosta posla i ulaganja na autu.
No međutim auto sam kupio za sebe i za upotrebu npr: krstarenja vikendom, kafići, izleti po moru i sl., a za to bi htio da izgleda "opako" kao što i misle dečki gore: ( alu, koža, voferi i dr. ) i to tako da to skinem snjega prije nego se presvučem iz trenirke u odijelo s kravatom. :snf:
Osim toga ako su pravila stroža od ovih kako ja mislim,.. kako se onda na D oglasnicima nađu R107 sa raznim felgama, spojlerima, kožom i sl ., a vrtoglavom cijenom.???? Npr. ovo ružno paće za 29.900 E sa mobile-de. ( neznam kak se metne link )
Slika

Uto stu 24, 2009 11:54 am
Mercedes ovisnik

Ime: Tin
ovo ružne pače bi ja prije volio imat neg običnog w107....

ovo je bio Hit kad su se radile dorade na takvim autima....ista stvar je i sa BMW,VW,OPELOM pa tako i sa MERCEDESOM...

po meni primjerci koji će zauvijek ostati u sjećanju...jer na takav kalup se više neće raditi dorade...tada je bilo takvo vrijeme i takva moda....što širi blatobrani i što šire felge i plastike kako bi auto ispao agresivan...nažalost ispada smiješan....i takavi su mi auti bili smiješni do prije god dana...sada su mi super...jer su baš posebni primjerci iz tog doba... :wink:

a i što će biti stariji i u originalnijem stanju to će im cijena biti veća...jer ipak okve serije su ipak kupovale imučnije osobe tog doba... :wink:

evo par primjera što se nalaze kod nas...
Slika
Slika
Slika

Slika
Slika
Slika

i da..po meni auto bi bio mrak sa felgama kakve je petar stavio....drugo po autu nemaš šta raditi... :beer:

Uto stu 24, 2009 12:07 pm
Profil Šalji privatnu poruku MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

One felge AMG ispolirani rub, koje je Petar stavio se sviđaju i meni i misalim da je za SL107 to najefektnije..!
Ali bez ljutnje te plastike mi nikad nisu bile in"..., a osobno mislim da na običnim cestama nisu imale nikakve svrhe, asim što su pucale prilikom parkiranja na neki rinzol. No to je stvar ukusa pojedinca i ako nekog čini sretnim onda to odobravam.!
Ono što sam htio reći je pitanje da li tako opremljeno vozilo spada pod oltimer ili samo lijepo staro vozilo???

Uto stu 24, 2009 12:23 pm
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće