Sada je Uto lis 20, 2020 2:33 pm

Odgovori  [ 108 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Restauracija drva 
Autor Poruka
Mercedes fahrer

Ime: Igor
Godište: 0
Moj auto: Mercedes W111 220 SEb/coupe, Mercedes w201 190E

Uto sij 16, 2007 5:16 pm
Profil Šalji privatnu poruku
Mercedes ovisnik

Ime: Kristijan
Moj auto: W 107 450 SLC
W 123 280 CE
Igore,možeš li,molim te,postati slike novih tapecirunga da vidim kako to izgleda... :?:

Uto sij 16, 2007 5:46 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail
Mercedes fahrer

Ime: Igor
Moj auto: Mercedes W111 220 SEb/coupe, Mercedes w201 190E
Mogu, ali ih moram najprije slikati, a to neću stići danas, nego ovih dana, pa čim ulovim malo vremena, stavim slike!

Uto sij 16, 2007 5:49 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Kristijan
Moj auto: W 107 450 SLC
W 123 280 CE
Mogu, ali ih moram najprije slikati, a to neću stići danas, nego ovih dana, pa čim ulovim malo vremena, stavim slike!

ok,thx! 8)

Uto sij 16, 2007 5:51 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Moj auto: W220
Da malo vratim na restauraciju drva, poznaje neko u Hrvatskoj koji bi znao da radi sa furnirom i vrlo komplikovane oblike..

Nazalost ja ne znam nikoga. Mozda Mladen ili ovi drugi znaju. Ja mislim da bi ti Josip (Oldtimer doctor - mozda si cuo za njega) mogao znati (ili raditi ili znati nekoga tko to dobro radi). Nadam se da ce ti moci pomoci kad dode opet na forum ...

Uto sij 16, 2007 6:34 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
w128 napisao:
Da malo vratim na restauraciju drva, poznaje neko u Hrvatskoj koji bi znao da radi sa furnirom i vrlo komplikovane oblike..

Nazalost ja ne znam nikoga. Mozda Mladen ili ovi drugi znaju. Ja mislim da bi ti Josip (Oldtimer doctor - mozda si cuo za njega) mogao znati (ili raditi ili znati nekoga tko to dobro radi). Nadam se da ce ti moci pomoci kad dode opet na forum ...

MOžda Josip zna, ja sam svojevremeno prošao Međimurje, Zagorje i Podravinu i nisam imao sreće. Svi oni to mogu, ali iz borovine i jelovine, a sa egzotičnim drvetom se ne bave, nemaju vremena :wink: .

Uto sij 16, 2007 7:00 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes štovatelj

Ime: Jure
Moj auto: Fiat Punto
Josipa dobro poznajem i on ne poznaje nikoga, koji bi ovo sredio tako kao ja i otac želiva... dobro, nema problema u njemačkoj, ali cjena... :roll:

Hvala, w128

Uto sij 16, 2007 10:41 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Darijan
Moj auto: W220
Da, mogu misliti da su cijene :shock:. Zao mi je sta ti ne mozemo pomoci po tome pitanju.
Nego, jesi mozda razmisljao pogledati u Poljsku, Cesku ili Madarsku? Vidio sam na raznim oldtimer forumima kako ih mnogi hvale da za manju cijenu naprave posao isto (ili gotovo isto) kao i vrhunski restauratori u drugim zemljama (Njemacka, UK i sl.).
Vjerojatno ipak ti vec znas kako to sve ide :wink: ...

Uto sij 16, 2007 10:48 pm
Profil Šalji privatnu poruku Web stranica
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Moj auto: W123 coupe i R107
Da, mogu misliti da su cijene :shock:. Zao mi je sta ti ne mozemo pomoci po tome pitanju.
Nego, jesi mozda razmisljao pogledati u Poljsku, Cesku ili Madarsku? Vidio sam na raznim oldtimer forumima kako ih mnogi hvale da za manju cijenu naprave posao isto (ili gotovo isto) kao i vrhunski restauratori u drugim zemljama (Njemacka, UK i sl.).
Vjerojatno ipak ti vec znas kako to sve ide :wink: ...

Vjerujem da bi se dalo još iskopat kakvog starog tišljara-stolara od kojih 80 godina,kojem alat liči na kao eksponat iz muzeja folklora...

Uto sij 16, 2007 10:54 pm
Mercedes štovatelj

ja sam za isti takav auto prešao pola hrvatske. Nitko nije znao ili htjeo odraditi taj dio posla. Jedan "vrhunski restaurator drva" iz Sesveta čak mi je rekao da to nikako nije furnir več plastika!!! Jer, furnir se nemože tako oblikovati!

Na kraju otišao sam u "Furnir" u Zagrebu kupio furnira i sami smo odradili taj dio posla. Naša sreća je bila, da dijelovi nisu bili prejako oštećeni (samo čoškovi) , pa smo to mogli sami odraditi.

Kada sam se kasnije raspitivao kako to najbolje ide, ili kako se to radi, rekli su mi, da to rade sa "vakumskim vrećama". Furnir se natopi da bi bio elastičan, stavi na element koji se popravlja, i sve skupa se stavi u vakumsku vreću. Kada se iz vreće izvuce zrak ona se pripije uz element i stisne furnir u potrebnom obliku.

Slika

Slika

Slika

Sri sij 17, 2007 11:21 am
Mercedes štovatelj

Ime: Jure
Moj auto: Fiat Punto
Imaš mažda neke fotografije kako je ovo drvo izgledalo prije? Dali si stavio cjeli furnir gore ili samo na mjestima kdje je bilo potrebno?

LP

W128

Sri sij 17, 2007 12:51 pm
Mercedes ovisnik

Ime: Mladen
Godište: 1958
ja sam za isti takav auto prešao pola hrvatske. Nitko nije znao ili htjeo odraditi taj dio posla. Jedan "vrhunski restaurator drva" iz Sesveta čak mi je rekao da to nikako nije furnir več plastika!!! Jer, furnir se nemože tako oblikovati!

Na kraju otišao sam u "Furnir" u Zagrebu kupio furnira i sami smo odradili taj dio posla. Naša sreća je bila, da dijelovi nisu bili prejako oštećeni (samo čoškovi) , pa smo to mogli sami odraditi.

Kada sam se kasnije raspitivao kako to najbolje ide, ili kako se to radi, rekli su mi, da to rade sa "vakumskim vrećama". Furnir se natopi da bi bio elastičan, stavi na element koji se popravlja, i sve skupa se stavi u vakumsku vreću. Kada se iz vreće izvuce zrak ona se pripije uz element i stisne furnir u potrebnom obliku.

Josipe, svaka čast na obavljenom poslu, a hvala na slikama. Interesira me da li bi mogao, dok nađeš vremena, malo pobliže opisati sam postupak sa tim vakuum vrečama i kako to ide.
te sa kim se omekša furnir i da li je to odmah i ljepilo, tj da li se sa starih dijelova prije skida stari furnir (kako?) i kako ide sam postupak stavljanja "friškog" furnira.

Malo sam zakomplicirao, ali mislim da bi neke od nas to moglo interesirati.

Sri sij 17, 2007 8:33 pm
Profil Šalji privatnu poruku E-mail MSNM/WLM
Mercedes fahrer

Ime: Jakov
Moj auto: W123 coupe i R107
Josip napisao:

Josipe, svaka čast na obavljenom poslu, a hvala na slikama. Interesira me da li bi mogao, dok nađeš vremena, malo pobliže opisati sam postupak sa tim vakuum vrečama i kako to ide.
te sa kim se omekša furnir i da li je to odmah i ljepilo, tj da li se sa starih dijelova prije skida stari furnir (kako?) i kako ide sam postupak stavljanja "friškog" furnira.

Malo sam zakomplicirao, ali mislim da bi neke od nas to moglo interesirati.

Da,vrlo...

Sri sij 17, 2007 8:48 pm
Mercedes entuzijast

Sri sij 17, 2007 11:39 pm
Mercedes poznavaoc

Ime: Anton
Godište: 1982
Moj auto: W123 500E '78., na čekanju, W123 240D '77.
Alberto_zg napisao:
Lijepo ti sad izgleda drvo :wink:
Ovaj kupe na prvi pogled ostavlja dobar dojam al se ipak vidi trulež i odkinuti kit kod rubnjaka :|

Uh, meni se čini da nisi puno toga vidio po ovom pitanju... 8)
Ovaj Franetov je, pa makar i na slici, odličan, nasprem onoga šta sam ja sve znao vidjeti...
A mogu si misliti i ostali forumaši, koji tako malo "traže" aute, kakve su primjerke vidjeli...

Čet sij 18, 2007 3:23 am
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Odgovori   [ 108 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće